Dřevostavby

Dřevostavby

DŘEVOSTAVBY

Proč dřevostavby?

Chcete-li kvalitní a přirozené bydlení, jsou ideální alternativou zděných domů právě dřevostavby. Objekty, jejichž hlavním výrobním materiálem je dřevo. Odolné dřevostavby na klíč jsou v současné době preferovány stejně, jako cihlové objekty, ba naopak, nabízí mnohem zajímavější a v některých oblastech i přínosnější výhody. Levné dřevostavby nebo dřevostavby na klíč totiž posouvají hranice využitelnosti dřeva na mnohem vyšší úroveň.. U dřevostavby v žádném případě nepoznáte, že jde opravdu o levné dřevostavby a ne o zděný objekt. Možnosti dřevostavby na klíč jsou naprosto shodné jako u klasického vyzdívaného domu. Nehledě na to, že zajímavá je u dřevostavby i cena, která v některých případech rapidně klesá, na rozdíl od konkurenčního řešení. Moderní dřevostavby na klíč a především levné dřevostavby pak přináší řadu výhod, mezi které patří ekonomické vytopení daných prostor, snadná úprava interiéru a prodyšnost samotných stěn.

V případě levné dřevostavby na klíč jistě neuděláte chybný krok. Pakliže výstavbu dřevostavby svěříte zkušeným profesionálům, dopracujete se k vytouženému a vysněnému domovu. Nepodceňujte preciznost levné dřevostavby nebo propracované dřevostavby na klíč. Spolehněte se na osvědčenou pevnost dřevostavby, její odolnost a také dlouhou životnost. Pokud se budete vhodně starat o vybudované levné dřevostavby, docílíte její věčné dlouhověkosti.

Jaké jsou výhody?

Nižší náklady na vytápění stavby – výborné tepelně izolační vlastnosti

Hlavní předností staveb na bázi dřeva je sendvičová konstrukce vnějšího pláště objektu. Plášť vykazuje vysoký tepelný odpor, což se projevuje v nízké tepelné ztrátě stavby. Tento typ budov spadá do kategorie staveb s nízkými energetickými náklady na tepelně technický provoz.

Rychlá výstavba

Převládající suchá technologie výstavby umožňuje zkrácení doby výstavby vůči klasickým zděným stavebním systémům z několika měsíců na pouhých pár týdnů. Stavba na bázi dřeva se dá prakticky zhotovovat i v zimním období, tudíž nejsou zde zdlouhavé technologické přestávky.

Tradiční bydlení a příjemné vnitřní klima

Stavby na bázi dřeva patří mezi historicky osvědčené kvalitní bydlení. Dobře provedená stavba na bázi dřeva má dobrou životnost. Příkladem jsou zkušenosti ze severských zemí, USA, Kanady, Japonska, ale především Velké Británie, Německa a Rakouska. Zvláště v současnosti se jedná o moderní trend výstavby využívaný především mladými začínajícími rodinami. Už zmiňovaná rychlost výstavby tak umožňuje snadnější naplnění myšlenky tepla rodinného krbu. Z hlediska vnitřního klima jsou stavby na bázi dřeva velmi vhodné pro alergiky.

Architektonická a konstrukční variabilita
Vlastnosti dřeva umožňují jednoduché spoje, tvarovou a konstrukční různorodost. Tyto podmínky umožňují snadné docílení architektonického záměru.

Více vnitřního prostoru

Vzhledem k menší tloušťce obvodových a příčkových stěn mají stavby na bázi dřeva více podlahové plochy než stavby o stejném vnějším rozměru stavěné klasickým způsobem.

Materiálové hledisko

V současné době se na trhu nalézá obrovská škála doplňujících materiálů a ochranných prvků umožňující maximálně snížit riziko hnilobných faktorů a zvýšit požární odolnost staveb. Dobře provedené stavby na bázi dřeva tak splňují vysoké požadavky na kvalitní a příjemné bydlení.

Ekologické hledisko

Využívají se především materiály na bázi dřeva. Dřevo je snadno dostupný a obnovitelný materiál a průmyslové zpracování dřeva patří do kategorie méně ekologicky náročné.